środa, 7 maja 2008

Tłumy na The Cans Festival

W poniedziałek w Londynie oficjalnie zakończył się trwający przez trzy dni The Cans Festival.
Do ostatniej chwili lokalizacja festiwalu była trzymana w tajemnicy, tak żeby nikt nie wiedział gdzie pracuje Banksy i 29 innych zaproszonych artystów. W piątkowy ranek zostało podane do wiadomości publicznej, że będzie miał on miejsce w tunelu Eurostaru przy stacji Waterloo.W dniu otwarcia festiwalu trzeba było czekać od godziny do półtorej, żeby dostać się do tunelu. W ciągu trzech dni odwiedziło go blisko 30.000 ludzi. Komu dotąd nie udało się tam dotrzeć, będzie mógł to zrobić jeszcze przez najbliższe 6 miesięcy, bo Eurostar deklaruje, że przez ten czas nie będzie usuwał ze ścian prac artystów.
Jest to pierwsza na taką dużą skalę impreza tego typu. Banksy, który okazał się być organizatorem całej imprezy zaprosił do wzięcia udziału w niej najważniejsze postaci street artu, które posługują się w swoich pracach szablonami. Żadna z prezentowanych prac nie była na sprzedaż.
W specjalnie wydzielonym miejscu każdy, kto przyszedł z własnym szablonem mógł go odbić na ścianie. Do tej pory zrobiło to ponad 600 osób. Jednak największe zainteresowanie wzbudzały prace zaproszonych znanych artystów.


Banksy


Banksy


Banksy


Blek le Rat


Btoy


Bandit


Dolk


Dolk


Dotmasters


Eelus


Eelus


Eine


Faile


Hush


Jef Aerosol


K-guy


M-city


Nadie Crew


Pobel


Pure Evil


Ron English


Toasters


Vhils


Foto: the graffiti hunter, Craig Grobler, paul adrian, Alan Bee , Romanywg

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

w polsce jest dużo zdolnych artystów grafitti !!! niech ktoś zrobi u nas coś takiego