środa, 7 maja 2008

Wielkie jaja

Holenderski artysta Henk Hofstra pokazał wczoraj swój kolejny streetowy projekt, który nazwał Art Eggcident. Na największym placu miejskim w Holandii umieścił makiety gigantycznych jajek sadzonych.
Pewnie będzie można je zobaczyć na Google Earth, bo mają około 30 metrów każde i zostaną w mieście przez najbliższe 6 miesięcy.
Swój poprzedni projekt, z kwietnia 2007, The blue road zrealizował w Drachten w Holandii. Artysta pomalował wtedy ulice o długości 1000 m i szerokości 8 metrów na niebiesko.

2 komentarze:

25h pisze...

warto dodać..
"The Blue Road Project, czyli odtworzenie biegu rzeki na terenie współczesnego miasta, ma na celu uświadomienie ludziom, że byli i są częścią ekosystemu. Rzeka Wateris płynęła w tej okolicy w czasach rzymskich. Dziś jedynym śladem po niej są nazwy ulicy" - tłumaczy Hofstra.

Do wykonania niecodziennego malowidła zużyto ponad 4 tys. litrów nieszkodliwej dla środowiska ekologicznej farby, która po kilku tygodniach ulegnie biodegradacji. Akcja kosztowała 75 tys. euro. Pieniądze pochodziły głównie ze składek mieszkańców Drachten. (info za: DZIENNIK POLSKI sobota 5 stycznia 2008)
oraz link http://www.henkhofstra.nl

Anonimowy pisze...

moze warto dodac ze w przedszkolu uzywal ekologicznych kredek swiecowych. hehe