poniedziałek, 28 lipca 2008

Nowe prace Obeya


Shepard Fairey (Obey) po serii swoich „wyborczych” realizacji, wspierających Baracka Obamę i kilku kolejnych (dosyć słabych), w końcu wraca do formy. W sobotę pojawiła się druga grafika z serii Duality of Humanity . Grafiki są wzorowane na zdjęciach znanego amerykańskiego fotoreportera wojennego Ala Rockoffa, który fotografował wojnę w Wietnamie i zdawał relację z Kambodży, kiedy reżim Czerwonych Khmerów dokonywał masowych mordów.
Shepard uważa, że grafiki inspirowane jego zdjęciami doskonale pasują do dzisiejszych czasów i obrazują nie tylko to, co ludzie czuli podczas wojny w Wietnamie, ale też to, jaki mają stosunek do tego co dzieje się dzisiaj w Iraku.
1 komentarz:

mtz&qba pisze...

mocny przekaz. Trochę mi się to skojarzyło z Banksy'ego pracą kiedy to dwóch żołnierzy naluje na murze pacyfkę. Nie mam jakoś zgłębionej tematyki więc porównuję do tego, co znam. Również w pdobnym klimacie były niedawne obrazki z drogi znicza olimpijskiego- niby przesłanie pokoju, braterstwa itd. ale pod ochroną uzbrojonych po zęby policjantów... Bankructwo pewnych ideii, prawa? Smutne to trochę...