sobota, 18 października 2008

Czaszka Fussa sprzedana !

Dobra wiadomość dla tych, którzy w ubiegłym roku kupili czaszkę Petera Fussa za kwotę 1000 funtów: to była trafiona inwestycja. Dziś ta praca warta jest prawie 20 razy tyle!


Peter Fuss, For the Laugh of God


Znamy już wyniki dzisiejszej aukcji Contemporary Art Day Sale w londyńskim domu aukcyjnym Phillips de Pury. Z dużym zainteresowaniem czekaliśmy na nie, przede wszystkim dlatego, że była tam licytowana praca Petera Fussa For the Laugh of God. Fuss przygotował tę pracę specjalnie na targi taniej sztuki Art Car Boot Fair w Londynie. Była jego odpowiedzią na pracę Damiana Hirsta For the Love of God. Wykonana z plastiku i szkiełek imitujących brylanty spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem i była mocno komentowana na świecie. Edycja 5 czaszek, każda w cenie 1000 funtów, sprzedała się błyskawicznie.
Licytowana dziś w Phillips de Pury z estymacją 2000-3000 funtów jedna z czaszek Petera Fussa sprzedała się za 19.375 funtów, czyli ponad 87.000 złotych!

To duży sukces Petera Fussa, któremu gratulujemy. Cieszy nas bardzo fakt, że pomimo tego, że nie promuje go Foksal, że żadna "poważna" galeria w Polsce najprawdopodobniej nie odważy się zrobić mu wystawy ze strachu przed policją, prokuraturą, krytyką kolegów z branży itp., Fussowi udało się zaistnieć. To pierwszy mały kroczek, ale trzymamy kciuki i wierzymy, że będzie coraz lepiej.

Na tej samej aukcji były też licytowane prace innych artystów street artu. Ale nie cieszyły się takim zainteresowaniem. Prace Blek Le Rata, Nicka Walkera, Adama Neate nie zostały sprzedane. A z czterech prac Faile sprzedały się dwie.


Faile

Brak komentarzy: