poniedziałek, 27 października 2008

Hush

Hush pochodzi z Newcastle, gdzie ukończył studia artystyczne na kierunku grafika i projektowanie graficzne. W czasie studiów związał się mocno ze sceną klubową i pomagał swoim znajomym dj-om przy organizowaniu nielegalnych imprez. Projektował dla nich plakaty i ulotki, które rozklejał po mieście. Jak sam mówi, miało to duży wpływ na to, że później zaczął zajmować się street artem.
Po studiach pracował jako designer w Londynie i Hong Kongu. I to własnie pobyt w Azji miał największy wpływ na to co robi. Manga i azjatycka typografia odcisnęły na jego sztuce wielkie piętno.Bieżący rok był dla niego bardzo dobry. Przede wszystkim miał kilka wystaw, na których sprzedał obrazy zanim drzwi galerii otworzyły się dla publiczności. W przeciągu kilku miesięcy stał się jednym z najlepiej sprzedających się artystów sztuki ulicy, do tego stopnia że nie nadąża z "produkcją".


Już 7 listopada kolejna wystawa Husha w Opus Gallery w Newcastle.


4 komentarze:

m-city pisze...

choc stylistycznie mi nie podchodzi to technicznie i jako osoba jak najbardziej i piwko pije ... szkoda tylko ze kompozycyjnie zamyka sie zazwyczaj w prostokacie nawet jak ma duzo wiecej miejsca inaczej niz np. swoon.

bartas pisze...

eee... mi to słabo podchodzi... te koszmarne mangowe laski jeszcze powklejane... choć bardzo lubię kombinację takie techniczne i tworzenie stylistyki zniszczonej starej ściany i za to ukłon... fajnie że pije piwo ale bez reweli dla mnie ten pan...
mam takiego ulubieńca swojego nie wiem czy znacie:
http://www.joseparla.com/paintings/index.html

bije go bez dwóch zdań uważam
(choć też zamyka się w prostokącie) hihih

25h pisze...

nic poza.. grunt, że się sprzedaje - i na zdrowie ;)

m-city pisze...

jest rynek, można sprzedawać ... jak nie ma, można narzekać ;-)