niedziela, 21 września 2008

Skandal w Anconie

Namalowany w Anconie (Włochy), w ramach odbywającej się tam imprezy POPUP, imponujący mural, którego autorami są Ozmo, Run (obaj z Włoch) i M-city, stał się źródłem prawdziwej burzy, jaka przetoczyła się przez lokalne media.Przeciwko malowidłu zaprotestowali w specjalnie przygotowanym oświadczeniu dostojnicy kościelni, a miejscowi politycy z Forza Italia, zagrozili, że jeśli malowidło nie zostanie szybko zamalowane, to podadzą organizatorów POPUP do sądu. A wszystko z powodu bluźnierczego - w ich ocenie - przedstawienia madonny z dzieciątkiem, która została namalowana przez Ozmo w centrum kompozycji.


Sam Ozmo zapewnia, że jego zamiarem nie było obrażanie uczuć religijnych katolików, a odbiorcy jego pracy mają prawo do swoich interpretacji.

4 komentarze:

m-city pisze...

Narazie burza w szklance wody ;-)

bartas pisze...

a mi si wydaje ze fajnie...szum nie jest zły, nawet jak w szklance wody... ściana zajebista

m-city pisze...

Tu nie chodzi o szum tylko dopisywanie czegoś czego tak naprawde nie ma w tej pracy, przynajmniej nie bylo takiej intencji. Jest to poprostu wykorzystywanie w przypadku politykow do przypomnienia o sobie. Oczywiscie w czasie malowania rozmawialismy na ten temat ze moze obrazek wywolac kontrowersje, no ale bez przesady, wyglada to raczej grzecznie ;-)

bartas pisze...

kumam kumam
kiedyś mieliśmy podobną akcje w olsztynie z jedną ze ścian... jakiś nawiedzony katecheta zrobił szum wokół jednej twarzy na ścianie co mu źle z oczu patrzyła i to się nakręciło od jakiegoś pisemka parafialnego do poważnych artykułów w gazecie olsztyńskiej... artykuł w piśmie "nasza wiara" brzmiał "obrazy szatana"- serio... ja to gdzieś mam jeszcze
...ale skończyło się w sumie niczym... sztuczna medialna afera... kolejny temat dla znudzonych pismaków i żadnych widocznych konsekwencji

...wasza ściana zajebista
... a masz rację że jak już coś to można by ją jeszcze ostrzej podkręcić
...zalać krwią albo ich w ogóle tych głów pozbawić hahahha

strzała