poniedziałek, 14 kwietnia 2008

Dolk


Dolk to artysta streetu pochodzący z Bergen w Norwegii. Jego pseudonim oznacza po norwesku sztylet/nóż. Z powodu techniki jaką się posługuje (szablon) na początku kariery jego prace były porównywane do Banksyego, a byli i tacy, którzy uważali, że to kolejne wcielenie tego znanego brytyjskiego artysty. Zresztą sam Dolk dawał ku temu powody. Spójrzcie na prace „puppy love” by Banksy i tą którą Dolk zrobil pod tym samym tytułem dla Pictures on Walls.


Banksy


Dolk

Był za to mocno krytykowany, a są i tacy, którzy krytykują go za to do dziś. Może jest kolejnym wcieleniem Banksyego (a naśladowców jest wielu), ale chyba sami uznacie, że jednym z tych bardziej udanych.

Dolk „otworzył” w internecie sklep handmadeposters.com, gdzie można kupic jego prace. Jest też Sixten i Pobel na sprzedaż. A niespodzianką jest to, że pokazała się tam również jedna grafika na sicie naszego rodzimego artysty m-city - „bomb” format 100x70 , edycja 150, cena jedyne 90 funtow.

m-city - "bomb"

Na forach dyskusyjnych dotyczących streetartu bardzo pozytywnie komentowana. Ciekawe czy przekłada się to również na sprzedaż.

Brak komentarzy: